środa, 28 czerwca 2017r. imieniny: Leona i Ireneusza
redakcja@goniec-lokalny.pl | | Redakcja | Reklama | Mapa serwisu
Repertuar Kina Niwa

http://goniec-lokalny.pl/gfx/upload/PRZED NAMI/repertuar.jpg

Wiadomości
Kursy walut ( notowania średnie NBP )
Logowanie
Email:
Hasło:
rejestracja | zapomniałem hasła
Newsletter

Dopisz tutaj swój email aby otrzymywać nasz newsletter
0 1 2 3 4

2016-06-16 14:13:01 z NASIELSK

http://goniec-lokalny.pl/gfx/upload/Plakat-Popowo 26czerwca2016.jpg

Szanowni Państwo!

Mam zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich, którym bliska jest nasza historia, a w szczególności dzieje Nasielskiej Ziemi, na obchodzone po raz trzeci uroczystości upamiętnienia żołnierzy Narodowego Zjednoczenia Wojskowego poległych w dniu 22 czerwca 1950 roku w Popowie Borowym w nierównym boju z obławą zorganizowaną przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa. Bohaterskimi Żołnierzami Niezłomnymi byli członkowie patrolu z oddziału st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój” w składzie: dowódca patrolu – plutonowy Władysław Grudziński ps. „Pilot” oraz starsi strzelcy: Kazimierz Chrzanowski ps. „Wilk”, Czesław Wilski ps. „Brzoza”, „Zryw” i Hieronim Żbikowski ps. „Gwiazda”.

2016-04-22 09:25:16 z NASIELSK

W jednym z nasielskich marketów budowlanych w ostatnich dniach doszło do bardzo niesympatycznej sytuacji. A winien wszystkiemu, z punktu widzenia sprzedawcy okazał się klient, który znał swoje prawa, dotyczące reklamacji. I tylko to go uchroniło od odesłania z kwitkiem. Za to został potraktowany niemalże jak złodziej, który wyłudza pieniądze za kupiony towar, który oddał do reklamacji. Czy sprzedawcy mają rzeczywiście prawo nazywać osoby, które znają swoje prawa „żenującymi”? Kategorycznie nie! A zatem jak się bronić przed nieuczciwymi handlowcami? Rad udzielił Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

2016-03-31 12:08:04 z NASIELSK

- Uważajcie gdzie chodzicie na spacery ze swoimi pieskami, jednak lasek i łąka na Warszawskiej to najmniej odpowiednie miejsca – apeluje pani Katarzyna, która spacer ze swoim czworonogiem zakończyła wizytą u weterynarza, aby zszyć rany swojego psa, spowodowane porozrzucanym szkłem z  butelek po piwie.

2016-03-23 08:43:33 z NASIELSK

W ostatnim czasie wzdłuż głównej drogi prowadzącej przez Nasielsk tj. ul. Kilińskiego w niewielkiej odległości od siebie powstały już cztery „Hot Spoty” z automatami do gier. Z czego najnowszy powstał dokładnie naprzeciwko istniejącego już salonu gier. Mieszkańcy zaczynają się obawiać o losy młodzieży, która jest żywo zainteresowana powstałymi punktami. W końcu coraz większa liczba salonów oznacza coraz większe zapotrzebowanie.

2016-03-16 08:44:44 z NASIELSK

Okazuje się, że wciąż nie brakuje pasjonatów starych fotografii Nasielska. Co więcej, chętnie podzielili się oni swoimi zbiorami, które można teraz podziwiać w wydanej przez Urząd Miejski w Nasielsku oraz Nasielski Ośrodek Kultury broszurze pocztówkowej, którą wydano w ilości 500 sztuk.

2016-03-03 09:02:10 z NASIELSK

Bez względu na dzień i godzinę, ul. Piłsudskiego w Nasielsku, która prowadzi w kierunku Urzędu Miejskiego, jest nieprzejezdna. A wszystko z powodu kierowców, którzy parkują swoje auta wzdłuż jezdni od samego skrzyżowania z ul. Warszawską. Jak się jednak okazuje, problem jest o wiele większy i dotyczy panującej w Nasielsku filozofii parkowania, którą można nazwać wolną amerykanką.

2016-03-01 11:59:57 z NASIELSK

Jeszcze w zeszłym roku przyszłość nasielskiego NPL-u była zagrożona. W tym roku obawy odeszły w zapomnienie, a z dniem 1 marca Nocna Pomoc Lekarska wraca do budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. Sportowej.  

2016-02-25 09:42:36 z NASIELSK

Nasielscy pasażerowie PKP wciąż nie pozostawiają suchej nitki na osobach odpowiedzialnych za ostateczny wygląd przejścia podziemnego, które nie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Stanowi ono także barierę dla matek z wózkami, czy dla osób podróżujących rowerem, które obecnie same przenoszą swoje środki transportu po schodach. Grodzisk Mazowiecki z problemem sobie poradził i zatrudnił tragarzy. A może w Nasielsku tragarze też by się sprawdzili?

2016-02-11 09:03:42 z NASIELSK

Po raz kolejny na sesji Rady Miejskiej powrócił burzliwy temat stanu dróg gminy Nasielsk. Mieszkańcy nie odpuszczają i pytają się o drogi, o które już od kilku lat proszą i zapewniają Bogdana Ruszkowskiego, że użyczą mu gumowcy, byle by zechciał do nich przyjechać i uratować ich od błota, w którym toną. Według nich na razie bowiem od polityki i „szerokich pleców” zależy, które drogi są robione.

2016-01-21 08:57:58 z NASIELSK

W środę rano 6 stycznia można było mieć wrażenie, że mieszkańcy obudzili się w zupełnie innej rzeczywistości – wszystko pokrywała gruba warstwa śniegu. I mylne wrażenie mogli mieć ci którzy stwierdzili, że bardzo szybko się on rozpuści. Otóż utrzymywał się do kolejnego dnia i utrudniał jazdę kierowcom. ZGKiM zapewnia, że od porannych godzin na drogach pojawiły się pługopiaskarki. Zapomniano jednak o drodze dojazdowej do dworca w Nowych Pieścirogach. Za jej stan odpowiada jednak powiat.

0 1 2 3 4

facebook