sobota, 27 maja 2017r. imieniny: Jana i Juliusza
redakcja@goniec-lokalny.pl | | Redakcja | Reklama | Mapa serwisu
Repertuar Kina Niwa

http://goniec-lokalny.pl/gfx/upload/PRZED NAMI/repertuar.jpg

Wiadomości
Kursy walut ( notowania średnie NBP )
Logowanie
Email:
Hasło:
rejestracja | zapomniałem hasła
Newsletter

Dopisz tutaj swój email aby otrzymywać nasz newsletter
2016-01-27 13:00:15 z POMIECHÓWEK
Zaparkują na nowym parkingu

Przy stacji kolejowej powstanie nowy, rozbudowany parking.

Wszyscy mieszkańcy gminy wiedzą, że próba zaparkowania samochodu w pobliżu stacji kolejowej w Pomiechówku graniczy z cudem. Tymczasem powstało rozwiązanie tego problemu. Pod koniec ubiegłego roku gmina, PLK i PKP S.A podpisały porozumienie, które zakłada budowę nowego parkingu. Powstanie także innowacyjny dworzec i specjalna wiata, pod którą wielbiciele dwukołowców pozostawią swoje rowery.

Liczba pasażerów kolei ciągle wzrasta. Szybkie i wygodne połączenia z pewnością zachęcają do podróży, dlatego też wielu kierowców decyduje się pozostawić swoje auta w pobliżu dworców i przesiąść się do pociągu. Tymczasem parking przy stacji kolejowej, jaki obecnie mają do dyspozycji mieszkańcy gminy Pomiechówek pozostawia wiele do życzenia. Wąska zatoczka na pewno nie ułatwia znalezienia wolnego miejsca do postoju. Co więcej kierowcy nie ułatwiają sobie życia i bardzo często zajmują więcej niż jedno miejsce parkingowe. Często także zastawiają sobie nawzajem wyjazd z parkingu. Chcąc uniknąć tego typu nieprzyjemnych sytuacji wiele osób decyduje się na pozostawienie swojego auta na piaszczystych fragmentach ulicy Kolejowej. Jednak wszystko wskazuje na to, że bolączki pomiechowskich kierowców już wkrótce się zakończą za sprawą zaplanowanej inwestycji, która w najbliższym czasie zmieni całe otoczenie pomiechowskiej stacji. - 10 września gmina PLK i PKP S.A. podpisały porozumienie z gminą Pomiechówek, które zakłada nową koncepcję zagospodarowania terenu przylegającego do przystanku Pomiechówek. Według najnowszych planów na terenie wydzierżawionym przez PLK i PKP S.A. powstanie parking, sam przystanek zyska nowy budynek dworca, a stojaki rowerowe znajdą się przy nowym budynku pod przedłużonym specjalnie na ten cel zadaszeniem. Stworzy to możliwość wygodniejszej przesiadki dla podróżnych – rowerzystów, którzy dojeżdżają pociągiem – mówi Joanna Kubiak z zespołu prasowego PLK.

Oznacza to, iż komfort korzystania z pomiechowskiej stacji ulegnie znacznej poprawie. Zmiany pozytywnie wpłyną zarówno na kierowców, którzy każdego ranka głowią się, gdzie bezpiecznie zaparkować swoje auto, jak i rowerzystów. Ci aktualnie przywiązują swoje jednoślady do metalowego ogrodzenia.

Niestety zarządca infrastruktury wciąż nie planuje budowy wiaduktu nad torami. W opinii mieszkańców to właśnie to rozwiązanie sprawiłoby, iż korki na drodze krajowej numer 62 pozostałyby jedynie wspomnieniem. Zamiast wiaduktu wójt planuje za to budowę tunelu, który z kolei miałby powstać pomiędzy przejazdami kolejowymi, łącząc tym samym ulice Pogodną i Broniewskiego.

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli PLK, budowa nowego budynku dworca ruszy w drugiej połowie przyszłego roku. Związane to będzie także z pewnymi utrudnieniami dla podróżnych. Jednak późniejszy efekt na pewno będzie wart chwili komplikacji.

Paulina Filipiak
facebook