sobota, 27 maja 2017r. imieniny: Jana i Juliusza
redakcja@goniec-lokalny.pl | | Redakcja | Reklama | Mapa serwisu
Repertuar Kina Niwa

http://goniec-lokalny.pl/gfx/upload/PRZED NAMI/repertuar.jpg

Wiadomości
Kursy walut ( notowania średnie NBP )
Logowanie
Email:
Hasło:
rejestracja | zapomniałem hasła
Newsletter

Dopisz tutaj swój email aby otrzymywać nasz newsletter
2016-01-18 11:17:55 z POMIECHÓWEK
Dzieci śpią w kontenerach

Budynek modułowy, w którym na co dzień przebywają dzieci, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły i Centrum Integracji Społecznej.

Mieszkańcy gminy Pomiechówek dopytują, co mieści się w kontenerze, tuż obok szkoły w Pomiechówku. Po zbadaniu sprawy okazało się, iż w budynku na co dzień rezydują malutkie dzieci, co wyraźnie niepokoi wiele osób. Po ostatnich siarczystych mrozach pytają o warunki panujące we wnętrzu budynku. Czy faktycznie jest to dobre miejsce, w którym takie maluszki mogą bezpiecznie spędzać czas?

Budynek, o który dopytują mieszkańcy znajduje się tuż przy ogrodzeniu szkoły, przy ulicy Nasielskiej. Przechodząc chodnikiem można bez problemu zajrzeć do środka przez duże okna. To właśnie widok malutkich dzieci, śpiących w kontenerze zaniepokoił jednego z mieszkańców Pomiechówka. - Co mieści się w tym baraku obok szkoły? Kiedy idzie się ulicą Nasielską można zobaczyć przez szybę, że dzieci śpią w tych okropnych kontenerach – zauważył zaniepokojony pan Jan. Faktycznie w „kontenerze” przy ulicy Nasielskiej codziennie przebywają naprawdę malutkie dzieci. - W budynku modułowym, zlokalizowanym w Pomiechówku przy ul. Nasielskiej 3, funkcjonuje punkt opieki dziennej dla dzieci do lat 3 – informuje Bożena Śliwińska,  główny specjalista ds. oświaty Urzędu Gminy Pomiechówek.

Wiele osób jest zaniepokojonych, że tak małe dzieci przebywają w budynku kontenerowym. W ich opinii nie ma tam warunków ku temu, by maluchy były bezpieczne. W tego typu miejscach bardzo często panuje wilgoć. Co więcej, w ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z siarczystym mrozem, co w kontenerach daje się odczuć. Jak jednak zapewnia Bożena Śliwińska zadbano o to, by zarówno pracownicy, jak i sami podopieczni spędzali czas w przyjaznym środowisku.  - Budynek wyposażony jest w urządzenia zapewniające odpowiednie warunki osobom w nim przebywającym – mówi B. Śliwińska.

Punkt opieki dziennej w Pomiechówku czynny jest w dni powszednie w godzinach od 7.00 do  17.00. Składa się z jednej grupy, liczącej 25 dzieci, którymi opiekuje się 5 opiekunek oraz 1 osoba wykonująca zadania pomocnicze i obsługi. Co więcej, jest oczkiem w głowie wójta gminy. - Stawiamy na oświatę i wychowanie. (…) W Pomiechówku funkcjonuje dzienny punkt opieki dla dzieci. Warto zauważyć, że jest to jedyny publiczny punkt opieki (w powiecie – przyp. red.), dzięki czemu nawet najmłodsze dzieci mogą w nim przebywać. Funkcjonowanie tego miejsca to aż 180 tys. złotych rocznie, są to bardzo duże środki – mówił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Dariusz Bielecki, wójt gminy Pomiechówek. 

Miejmy zatem nadzieję, że faktycznie gmina dołożyła wszelkich starań by  warunki, w których przebywają dzieci, nie wpłynęły negatywnie na ich stan zdrowia. Zdaniem mieszkańców powinno się jeszcze zwrócić uwagę na zabezpieczenie budynku od strony ulicy, aby przechodnie nie mieli zbyt dużego dostępu i wglądu do pomieszczeń w kontenerze.

Paulina Filipiak
facebook